Zinātnieku nakts 2014

26. septembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās zinātniskiem atklājumiem piepildīts un atraktīvi radošs pasākums „Zinātnieku nakts”. Praktiski darbi un daudzveidīgi eksperimenti savijās vienā aizraujošā stāstā, ļaujot interesentiem tuvāk iepazīt noslēpumaino un maģiski aizraujošo kristālu pasauli.

RA fakultāšu mācībspēki un studenti rūpējās par zinātniski radošu gaisotni. „Zinātnieku nakts” apmeklētāji šogad audzēja savu kristālu, uzzināja par kristālu nozīmi naudas pasaulē, to izmantošanu tiesību zinātnē, noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un fiksācijā, iepazina kristālu smalko pasauli uzturā, veidoja kristālpārslas, līdzdarbojās kristālrežģu radošajā veidošanā, kā arī izmēģināja savus spēkus nakts orientēšanās sacensībās. Paši mazākie dalībnieki kristālu pasauli iepazina bērnu rotaļu istabā.

Pasākuma izskaņā visus apmeklētājus ar savu uzstāšanos patīkami pārsteidza Rēzeknes 5. vidusskolas teātra sporta komanda (skolotājs Māris Lukjanovs), kuras jaunieši ar improvizācijas palīdzību zālē radīja studentiski brīvu un radoši nepiespiestu gaisotni. Un, protams, kā katru gadu – neizpalika arī dalībnieku anketu izloze un vērtīgu pārsteiguma balvu pasniegšana.

Iestājoties tumsai, RA ēkas – renovētā vēsturiskā ēka un jaunuzbūvētā Inženieru fakultātes ēka – zaigoja kā mirdzoši kristāli, šogad uzņemot pāri par tūkstoti pasākuma apmeklētājus. Šī gada zinātnes iepazinējiem bija lieliska iespēja ne tikai uzzināt daudz ko jaunu par kristālu tēmu, bet arī apskatīt Inženieru fakultātes modernās laboratorijas un izjust zinātniski studentisko gaisotni gan RA telpās, gan ārpus tām.

RA „Zinātnieku nakts” koordinatore Lolita Kivleniece-Kuzņecova norāda: „To, ka „Zinātnieku nakts” jau ir kļuvusi par augstskolas t.s. vizītkarti, liecināja daudzie septembra telefonzvani un e-pasta vēstules ar jautājumiem par pasākumu. Ir patīkami apzināties, ka septiņos gados ieguldītais darbs ir atmaksājies – gan lieli, gan mazi interesenti septembra izskaņā dodas tieši uz Rēzeknes Augstskolu, lai iepazītu un atklātu zinātnes pasauli. Pasākumu apmeklē ne tikai rēzeknieši, jo kopumā tiek pārstāvēta visa Latgale – Rēzekne, Balvi, Alūksne, Ludza, Krāslava, Kārsava, Varakļāni, Preiļi utt. Šogad sevišķi daudz bija pamatskolu klašu grupu. Pašā vakarā parādījās ģimeņu un to studentu, kas studē ārpus reģiona, pieplūdums. Vislielākais paldies Rēzeknes Augstskolas mācībspēkiem, kuri bez atlīdzības piedalījās pasākuma aktivitāšu nodrošināšanā”.

 Jāpiebilst, ka lielākā apmeklētāju interese bija tieši par inženierzinātņu laboratorijām, kur tika demonstrēti eksperimenti. Kā pasākuma pozitīvos aspektus apmeklētāji minēja arī aizraujošos eksperimentus, aktivitāšu daudzveidību, lāzeru demonstrējumus.

Pasākumu organizēja un finansēja RA un Izglītības un zinātnes ministrija, kas šogad ir atbalstījusi iniciatīvu novadmācības materiālu izstrādei. Uz tikšanos Rēzeknes Augstskolā nākošā gada pasākumā „Zinātnieku nakts 2015”, kurā iepazīsim daudzveidīgo gaismas pasauli!

WORD ZN2014 Programma

WORD ZN2014 laikatelpas plānojums

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.