Dricānu vidusskolā notika smilšu mākslas nodarbība

Trešdiena, 1. decembris, 2021

2020./2021. mācību gadā biedrība „RTA absolventu asociācija” īstenoja projektu “Pieturas punkts” – Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Dricānu vidusskolā. Pēc vīrusa Covid-19 ierobežojumiem, kuru laikā novembrī aktivitātes nenotika, 1. decembrī projekta dalībniekiem bija iespēja attālināti piedalīties smilšu mākslas nodarbībā. Māksliniece Ilze Dātava sniedza informāciju par smilšu mākslas rašanās vēsturi, izpausmes veidiem un pielietojumu. Skolēniem tika sniegts plašs ieskats krāsu psiholoģijā, skaidrojot katras krāsas nozīmi. Dalībnieki ZOOM laikā varēja uzdot jautājumus, uzzināt arī interesantus faktus par zīmējumiem, to izmantošanu dažādos muzikālos priekšnesumos.

Katrs dalībnieks saņēma no projekta līdzekļiem materiālu komplektu, lai varētu nodarbības laikā veidot smilšu mandalas, savukārt mājās veidotu smilšu mākslas darbiņu pudelē. Skolēni aizrautīgi taisīja savus darbus, priecājās par izveidoto un pozitīvā gaisotnē pavadīja laiku. Krāsainās smiltis tik ļoti patika skolēniem, ka laika nodarbībai pietrūka. Taču skolēni mājās pabeidza darbus un iesūtīja fotogrāfijas organizatoriem. Atsauksmes par smilšu mākslas nodarbību bija vislabākās – dalībnieki atzina, ka ļoti interesanta nodarbe, kura nomierina.

Eiropas Sociālā fonda projekts “Pieturas punkts” – Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Dricānu vidusskolā tiek īstenots sadarbībā ar biedrību „RTA absolventu asociācija” un Rēzeknes novada domi.

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 Informāciju sagatavoja: biedrība „RTA absolventu asociācija”

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.