Aicinājums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentiem dalībai HealthTech inovāciju pirmsakseleratora programmā

Trešdiena, 8. decembris, 2021

Izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” kopā ar farmācijas kompāniju “Novartis Baltics” atklājusi pirmo “HealthTech” jeb veselības tehnoloģiju inovāciju pirmsakseleratoru Latvijā, kas veicinās inovāciju kopradi starp medicīnas un tehnoloģiju nozarēm, studentiem, uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem.

Pirmsakseleratora programmā aicināti piedalīties bakalaura studiju, maģistratūras un arī doktorantūras studenti, lai, apvienojot zināšanas un prasmes katrā no jomām, kopradītu praktiskus risinājumus pastāvošajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā. Šī jaunrades veicināšanas metodika tiek attīstīta Eiropas valstīs, un Latvija ir viena no pirmajām, kura ar sadarbības partneru palīdzību radīs programmu, kura būs kā piemērs arī citviet Eiropā.

Studiju gada ietvaros programmas metodika paredz trīs darbības fāzes.

Pirmā – izglītojošā fāze – sniegs dalībniekiem ieskatu uzņēmējdarbībā un medicīnā, un kā šīs abas jomas var tikt savienotas. Tā sāksies jau 14. decembrī ar pirmo vebināru un noslēgsies ar ideju nometni, kurā tiks radīti risinājumi industrijas partneru piedāvātajiem izaicinājumiem.

Testēšanas un attīstības fāzē komandas strādās ar tehniskajiem un biznesa mentoriem, kas līdzdarbosies pie risinājumu attīstīšanas, vienlaikus sniedzot arī finansiālu atbalstu prototipēšanai. Tiks rīkotas darbnīcas par vērtības piedāvājumu, biznesa modeļiem, eksperimentēšanu, gatavību tirgum un citām būtiskām tēmām atbilstoši komandu vajadzībām.

Validācijas fāzē programma noslēgsies ar komandu prezentācijām žūrijai, kas izvērtēs radītā produkta vērtību un prototipu. Šajā fāzē komandas tiks iepazīstinātas ar nākamajiem soļiem, eksistējošajām atbalsta programmām, inkubatoriem idejas attīstības turpināšanai un realizēšanai.

HealthTech programmas mērķis ir radīt pirmsakseleratoru augstskolu studentiem, kurā multidisciplināras komandas, apvienojot zināšanas un prasmes, kopradītu praktiskus risinājumus pastāvošajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā.

HealthTech preakselerators uzsāk savu darbību ar 2 vebināriem:

  1. vebinārs - 14. decembrī plkst. 16:00 – 18:00, kurā informēs par  HealthTech preakselerācijas programmu, kas ir HealthTech produkti un pakalpojumi, Start-Up pieredzes stāsti HealthTech jomā. 
  2. vebinārs - 16. decembrī  plkst. 16:00 – 18:00. Programmā HealthTech nozares perspektīvas un izaicinājumi, tīklošanas iespējas, Start-Up veiksmes stāsti. Kā arī diskusija ar partneriem par to, kāpēc studentu iesaistīšanās jomā ir svarīga.

Interesentiem būs iespēja arī noskatīties vebināra ierakstu.

️ Pieteikšanās uz HealthTech vebināriem līdz 14. decembra plkst. 12:00: https://forms.gle/6DGdk37AVJ5QyGnM7

Preakselerācijas programma sāksies ar ideācijas nometni 20.,21. janvārī, kurā tiks radītas studentu komandas un biznesa idejas partneru izvirzītajiem izaicinājumiem.

️ Pieteikšanās HealthTech preakselerācijas programmai līdz 13. janvārim, aizpildot pieteikuma formu - https://forms.gle/FK4WHT9CWNxVgR1X8

Projekta līdzorganizators ir “Novartis Baltics”, projektam pievienojušies tehnoloģiju uzņēmumi “DataMed”, “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), “Longenesis” un akadēmiskie partneri – Rīgas Stradiņa universitāte un RTU Rīgas Biznesa skola. Prototipēšanu vadīs RTU Zinātnes un inovāciju centra speciālisti.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.