Projekta lzp-2019/1-0094 dalībnieki piedalījās RTA Zinātnieku naktī

Piektdiena, 30. aprīlis, 2021
Projekta lzp-2019/1-0094 uzdevumi ir saistīti ar mašīnmācīšanas metožu pielietošanu ābolu un bumbieru kraupja atpazīšanai agrīnajā stadijā. Projekts paredz mobilās aplikācijas, mākslīgā intelekta un ekspertu sistēmas izstrādi.

2021. gada 30. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija piedalījās pasākumā "Eiropas Zinātnieku nakts".

Zinātnieku naktī projekta dalībnieki nodemonstrēja esošus rezultātus un apmācīta mākslīgā intelekta prototipu, kas ir spējīgs atpazīt kraupi. Risinājums ir izstrādāts kā mobilā aplikācija, kas ļauj lietotājam nofotografēt augu (ābolu, bumbieri vai augu lapas), un saņemt uz ekrāna ziņojumu vai objekts ir inficēts ar kraupi. Ja objekts netika korekti atpazīts, lietotājam ir iespēja aizsūtīt attēlu uz serveri, lai to varētu pārskatīt eksperti un pielietot mākslīgā intelekta uzlabošanai. Uz dotu momentu notiek ekspertu sistēmas izstrāde, kas atbildes par saņemtu attēlu klasifikāciju un rekomendācijām.

Tālāk ir plānots turpināt darbu ar mākslīgā intelekta apmācību, lai paaugstinātu atpazīšanas precizitāti, un sākt mobilās aplikācijas un ekspertu sistēmas testēšanu.

LINK Skatīt RTA Zinātnieku nakts video

LINK Skatīt projekta plakātuRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.