Tiešsaistē apgūst ķīniešu valodu

Trešdiena, 7. aprīlis, 2021
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrs (MIC) piedāvā apgūt ķīniešu valodas un kultūras kursus tiešsaistē. Lai gan nodarbības jau ir sākušās, tie, kas vēlas apgūt vai turpināt mācīties šo valodu, vēl var interesēties par iespējām pievienoties dažāda līmeņa grupām.

Šobrīd ķīniešu valodas kursi notiek tiešsaistē, un šajā semestrī tiem pieteicās 10 klausītāji. Darbs tiešsaistē rada gan izaicinājumus, gan arī sniedz daudzas jaunas iespējas. “Piemēram, skolotājām un arī klausītājiem ir jāpielāgojas darbam tiešsaistē. Diemžēl tas dažreiz nozīmē tādu aktivitāšu atcelšanu, kas parasti tiktu īstenotas nodarbībās klasē, piemēram, ķīniešu kultūras meistarklases un kulinārie vakari. Jāuzsver, ka darbs tiešsaistē nodrošina arī dažādas jaunas iespējas: nodarbībās varam izmantot tiešsaistes darbam piemērotas mācību metodes, interaktīvi iesaistīt klausītājus nodarbību norisē, kā arī ģeogrāfiski paplašināt klausītāju loku, jo tiem vairs nav jādodas uz konkrētu nodarbību norises vietu,” stāsta RTA Mūžizglītības centra pārstāvji.

Uzsākot mācības iesācēju grupā, klausītāji gūst ieskatu ķīniešu hieroglifu  vēsturē, praktizē fonētiku, apgūst ikdienā lietojamās frāzes, kā arī mācās lasīt un rakstīt hieroglifus. “Jau trešajā nodarbībā sev par pārsteigumu klausītāji spēj atpazīt hieroglifus un lasīt vienkāršus teikumus. Klausītāji atzīst, ka tieši darbs ar hieroglifiem tiem šķiet visaizraujošākais. Interesanti, ka ir situācijas, kad klausītāji ķīniešu valodas vārdos vai gramatikā saskata līdzību ar latviešu valodu. Tas tiešām vēl vairāk motivē mācīties šo neparasto un mūsdienās ļoti pieprasīto valodu,” teic RTA MIC pārstāvji.

Ja ir vēlēšanās piedalīties ķīniešu valodas un kultūras kursos, tad jāsazinās ar RTA MIC (e-pasts: muzizglitiba@rta.lv), lai noskaidrotu par iespējām pievienoties kādai no grupām. Jāuzsver, ka tagad ķīniešu valodu var apgūt ne tikai attālināti, bet arī par valodas kursiem diezgan mazām izmaksām.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.