Eksperti apmainās ar zināšanām viedajā dārzkopībā

Pirmdiena, 1. februāris, 2021
22. janvārī notika starpdisciplinārais tiešsaistes seminārs, kurā dalībnieki interaktīvi apsprieda tēmu “Viedais dārzs - spēja pasargāt ābeles no kraupja”.

Semināru atklāja mākslīgā intelekta un sociotehnisko sistēmu izstrādātājs Sergejs Kodors, uzstājoties ar prezentāciju par Dārzkopības un RTA Inženierzinātņu institūtu projektu, kas vērsts uz to, lai samazinātu kraupja ietekmi uz Latvijas dārzkopību. Viņš pastāstīja par ARTSS spēju modelēšanas metodi un rīkiem, kas tika izstrādāti Valsts pētījumu programmas projekta “ARTSS: Perspektīvās tehnoloģijas noturīgiem un drošiem servisiem” Covid-19 seku mazināšanai ietvaros. Vēlāk eksperti apsprieda kontekstus, būtiskus rādītājus un servisus, kas spētu palīdzēt ierobežot ābeļu kraupi.

Sergejs Kodors atzīmē: “Pasākuma mērķis bija padalīties ar kolēģiem un partneriem par jaunzināšanām un risinājumiem, kas radušies projektu īstenošanas laikā, un satīklotu dažādu nozaru un pieredzes ekspertus, lai izstrādātu jaunus progresīvus kopprojektus.”

Semināra laikā piedalījās pētnieki un eksperti no dažādiem projektiem:

Diskusijā piedalījās Dārzkopības institūta un LLU Augu aizsardzības zinātniskā institūta “Agrihorts” pētnieki, kas tiešā veidā iesaistīti augu aizsardzības pasākumu veikšanā augļu dārzos, t.sk. ābeļu un bumbieru kraupja ierobežošanā.

Savukārt, lai labāk iepazītos ar aktuālām Latvijas dārzkopības problēmām un esošiem risinājumiem, 28. janvārī RTA pētnieki piedalījās LLU Augu aizsardzības zinātniskā institūta “Agrihorts” rīkotajā demonstrējumu projekta noslēguma tiešsaistes seminārā.

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.