RTA studentam Edgaram Ozolam 2. vieta Latvijas studentu čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā

Piektdiena, 24. janvāris, 2020
Pērnā gada decembrī Valmierā notika Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā dažādās vecuma grupās, bet paralēli tam arī 2019. gada Latvijas studentu čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā – Latvijas Universiādes posms. Savā svara kategorijā 2. vietu izcīnīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) akadēmiskā bakalaura studiju programmas „Tiesību zinātne” 3. kursa students Edgars Ozols.

„Sacensībās nolēmu piedalīties, jo vēlējos pārbaudīt sevi. Turklāt pirmo reizi man bija iespēja pārstāvēt RTA godu Latvijas līmenī,” stāsta jaunietis, atklājot, ka pirms tam jau bija piedalījies trīscīņas sacensībās, bet Madonas komandas sastāvā.

„Sacensību sagatavošanās garants man bija treniņi, kurus neizlaidu, bet regulāri katru nedēļu darbojos zālē, kā arī psiholoģiskais noskaņojums, lai izdarītu visu kārtīgi un paceltu vismaz tik lielus svarus, cik treniņos,” stāsta Edgars. „Ar savu sniegumu esmu apmierināts. Šajās sacensībās man bija personiskie rekordi. Triju vingrinājumu summā savācot 382,5 kg (savs svars – 65,80 kg), kas arī bija mans personīgais sacensību rekords, jo pirms tam biju cēlis mazāk.”

Sportiskais jaunietis ir no Madonas novada Mārcienas pagasta. Studēt RTA nolēmis, gan pateicoties drauga ieteikumam, kurš bija mācījies akadēmijā, gan arī pašam tā likās laba izvēle. „Studēt tiesību zinātni nolēmu tāpēc, ka bērnībā biju vēlējies kļūt par policistu, bet vēlāk sapratu, ka tieši šī joma – juridiskā – mani piesaista vairāk nekā citas. Turklāt pabeidzot tiesību zinātnes studiju programmu, varēšu strādāt ne tikai par policistu, bet arī būt jurists kādā firmā, strādāt tiesā, būt notārs, – ir daudz iespēju, ko darīt nākotnē,” stāsta Edgars.

„Iesaku studentiem būt aktīviem, jo sports palīdz uzlabot veselību, veicina asinsriti un ceļ pašapziņu, palīdz uzlabot garastāvokli un arī veicina fizisko attīstību,” saka Edgars. Viņš uzsver, ka, ja vēl būs iespēja pārstāvēt RTA godu spēka trīscīņā, tad noteikti to darīs. Savukārt februārī ir ieplānots piedalīties sacensībās Madonā un pārstāvēt Madonas SCK spēka trīscīņā.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no Latvijas Pauerliftinga federācijas Facebook lapasRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.