Pieredze, kas var izmainīt dzīvi

Piektdiena, 10. novembris, 2017
Studējot maģistrantūrā, studiju pirmajā semestrī nolēmu piedalīties Erasmus+ programmā, lai izietu trīs mēnešu praksi ārzemēs – Kauņā, Lietuvā. Par šo lēmumu man ilgi nebija jādomā, jo jau iepriekš biju piedalījusies apmaiņas programmās, kuru ietvaros devos studēt uz ārzemēm, un man šī pieredze bija viena no visinteresantākajām studiju procesa sastāvdaļām. Tieši tāpēc es nolēmu vēlreiz izmantot šo iespēju, ko piedāvā akadēmija.

Arī šajā gadā mobilitātes pieredze bija piedzīvojumiem bagāta un interesanta. Esmu sapratusi to, ka, lai kaut ko iemācītos un gūtu pieredzi, nav obligāti jābrauc kaut kur ļoti tālu. Runājot par saviem spilgtākajiem iespaidiem, jāmin tas, ka bija ļoti aizraujoši strādāt ārzemju kompānijā, kas ir ļoti laba pieredze. Prakses brīvajās dienās man pietika laika, lai apmeklētu arī  citas pilsētas Lietuvā.

Izejot praksi apgaismojuma dizaina firmā, man bija iespēja padziļināt savas zināšanas tieši apgaismojuma jomā. Padoms, kuru es varētu dot studentiem, kuri apsver iespēju doties Erasmus+ prakses mobilitātē, ir noteikti izmantot šo iespēju. Tas radīs spēcīgāku motivāciju iesaistīties praksē, apgūt un uzlabot iemaņas, kā arī dos iespēju iepazīt citas valsts kultūru.

Erasmus+ studentiem noteikti varu ieteikt izvēlēties Lietuvu kā savu galamērķi. Ļoti interesanti ir iepazīties ar lietuviešu valodu, jo mūsu valodas tiešām ir ļoti līdzīgas, bet līdzīgi vārdi bieži slēpj dažādu nozīmi. Brīžiem pat ir iespēja ļoti labi komunicēt ar jauniešiem un prakses vadītāju. Protams, izvēloties studēt Lietuvā, ir jārēķinās, ka jāprot divas valodas – krievu un angļu, jo jaunieši runā galvenokārt angliski, bet uzņēmumu vadītāji var komunicēt abās valodās. Lietuvā, atšķirībā no Latvijas, uz ielas nedzird krievu valodu un arī veikalos to var dzirdēt ļoti reti. Tomēr jebkurā gadījumā, piedaloties Erasmus+ programmā, noteikti iegūsiet daudz jaunu paziņu, kā arī jaunu pieredzi, kura var izmainīt ikviena studenta dzīvi.

Kopumā par pieredzi Kauņā varu teikt, ka tā bija pozitīva. Studentu dzīve Lietuvā ir aktīva un ir plašas iespējas atpūsties – gan tiem, kuri vēlas iet uz klubiem kārtīgi izdejoties, gan tiem, kuri vēlas apmeklēt sporta nodarbības, bibliotēkas vai kādu kultūras pasākumu. Studenti Kauņā un darba kolēģi bija atsaucīgi un ļoti draudzīgi.

RTA studente Santa MiezīteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.