Prakses laiks Grieķijā: jauna pieredze un neaizmirstamas atmiņas

Piektdiena, 10. novembris, 2017
Vislabākās lietas notiek ar neprātīgiem cilvēkiem, kas nebaidās riskēt, tādēļ mēs – Lauma Circene un Beāte Valaine – izlēmām pirmo mācību gadu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā noslēgt ar pārdrošu rīcību, – nolēmām doties gūt pieredzi, izmantojot Erasmus+ prakses mobilitātes apmaiņas programmu. Pateicoties šai lieliskajai iespējai, ko sniedz mūsu akadēmija, devāmies praksē uz mazu Grieķijas salu – tūrisma pārpildītu vietu Grecotel Daphnilabay Korfu salā.

Pirms došanās uz skaisto salu, aprunājāmies ar citiem studentiem, kas ir devušies līdzīgā pieredzē, un sapratām, ka būs grūti, bet tas ir tā vērts. Trīs mēneši vietā, kur daba ir nepārspējami skaista, klimats karsts un cilvēki atsaucīgi, likās labs veids, kā pavadīt savu vasaru. 

Ierodoties galamērķī, no lidostas līdz viesnīcai mūs aizveda ar viesnīcas apmaksātu taksi. No punkta A līdz punktam B automašīnas vadītājs mūs iepazīstināja ar Korfu salu. Pirmie grieķu vārdi pēc šī brauciena jau saglabājās mūsu atmiņās. Viesnīcā mūs sagaidīja viesnīcas darbinieki, kuri iepazīstināja ar galvenajiem priekšniekiem, pie kuriem mēs varējām griezties neskaidrību gadījumos, kā arī ierādīja mūsu istabu, kurā dzīvojām visu mobilitātes laiku. Pirmās dienās Korfu salā pagāja, kārtojot papīrus. Darbinieku apartamenti un viesnīca atradās viena otrai blakus. Tas mūs iepriecināja, jo mums miegs ir svarīgs, un mēs no rītiem ilgāk varējām pagulēt.

Kad papīri biji sakārtoti, mums tika parādīta viesnīca no darbinieku skatupunkta, iepazināmies ar darba pienākumiem, ēkām, kabinetiem, cilvēkiem.  Attiecības ar mūsu priekšnieku un kapteiņiem bija lieliskas. Viņi mūs uztvēra kā savus cilvēkus un palīdzēja visās dzīves situācijās. Pirmās nedēļas pagāja, apgūstot pienākumus, zināšanas likām kopā kā puzli. Strādājot sapratām, ka komandas darbs ir efektīvāks, ja katram darbiniekam ir zināmi savi pienākumi. Mūsu darba grafiks parasti bija sadalīts divās daļās – brokastis un vakariņas vai arī astoņas stundas pēcpusdienā. Adaptācijas periodā bija grūti, ļoti gribējās mājās, bija nogurums, neziņa.

Ģimene un draugi šajā situācijā atbalstīja visvairāk, sakot, ka sākums vienmēr ir grūts, bet nevajag padoties, ir jāiet līdz galam. Šie vārdi mums palīdzēja atturēties nopirkt biļetes atpakaļceļam uz mājām. Aizritot pirmajam mēnesim, mēs sēdējām un smējāmies par to, ko izteicām, ierodoties šajā salā, jo nu uz mājām jau pavisam negribējās! Ieejot režīmā, darbs vairs nelikās grūts. Kolēģi bija mūsu otrā ģimene svešumā, jo mēs ne tikai strādājam, bet arī atpūtāmies kopā. Dzīvojot darbinieku apartamentos, mēs viens otram bijām blakus ik uz soļa. Vienīgā problēma, kas mūs skāra apmēram mēnesi, bija interneta savienojuma nepietiekamība. Kādu laiku, kamēr darbinieku apartamentos nebija interneta, mums nācās doties uz blakus esošo tavernu, lai sazinātos ar mājām, jo tur internets bija bez maksas.

Viss dzīvē notiek tā, kā tam jānotiek, jo, pateicoties šim braucienam, mēs iepazināmies ar latviešu dāmām. Bijām sešas latvietes Korfu salā! Nu jau šis piedzīvojums šķita vēl patīkamāks, bija iegūti jauni draugi gan no Grieķijas, gan Latvijas. Lēnām sākām aizdomāties par to, ka vasara tuvojas beigām, un kā tas būs – braukt mājās, pamest visus jauniegūtos draugus un visas vietas, kurām bijām tik ļoti pieķērušās. Par to sākām aizdomāties arvien biežāk. Ja sākumā šķita, ka ātrāk gribas mājās, tad vasaras izskaņā jau bijām noskumušas, ka jābrauc prom, bet tajā pašā laikā apzinājāmies un priecājāmies, ka esam guvušas tik lielisku pieredzi, iepazinušas fantastiskus cilvēkus un viņu kultūru.

Atvadoties, asaras acīs bija gan mums, gan jaunajiem draugiem. Te aizritēja darbs, ko uztvērām kā studenta atvaļinājumu. Mūsu laime bija mācīties, tādēļ katram studentam iesakām doties pieredzes apmaiņā! Šis viennozīmīgi būs viens no neaizmirstamākajiem piedzīvojumiem, kāds mums bijis, un mēs esam pateicīgas par to, ka akadēmija sniedza mums šādu iespēju, un par to, ka pasniedzēja mūs pamudināja nebaidīties, bet izmantot šo lielisko iespēju.

RTA studentes Lauma Circene un Beāte Valaine

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.