Seši mēneši Vācijā – labākais dzīves posms

Pirmdiena, 6. novembris, 2017
Ja kāds pirms gada man teiktu, ka es braukšu uz ārzemēm studēt un dzīvošu tur sešus mēnešus prom no visiem saviem draugiem un ģimenes, es nemūžam neticētu. Bet tas notika, un līdz ar to, man neapjaušot, sākās labākie seši mēneši manā mūžā....

Apspriežot visu ar ģimeni, mana izvēle bija Hochschule Worms university, kas atrodas Vormsā, Vācijā. Es nenožēloju, ka izvēlējos šo vietu, jo šie seši mēneši bija pasakaini. Jau no pašas pirmās dienas es ieguvu jaunus draugus, savus kaimiņus, kas dzīvoja ar mani kopā šo visu laiku. Mēs bijām kā liela daudznacionāla ģimene.

       Mūsu Erasmus+ grupā bija apmēram 80 visdažādākie un interesantākie ārzemju studenti, kas pārstāvēja tādas valstis kā Spānija, Francija, Itālija, Ukraina, Baltkrievija, Turcija, Ķīna, Somija, Bulgārija, Īrija, Sīrija, Čīle, Meksika, Ziemeļkoreja, Portugāle un Brazīlija. Es biju vienīgais pārstāvis no Latvijas, bet esot tur, mums nerūpēja, no kuras valsts tu nāc. Mēs bijām vienoti, draudzīgi un atsaucīgi viens pret otru, pavadījām  laiku kopā, mācoties, ballējoties vai vienkārši smejoties.

Sarunājāmies angļu valodā, bet mācījām viens otram arī savu valodu. Mācoties citas valodas, tu sāc saprast, ka daudzi vārdi vairākās valstīs neatšķiras un tev ir vieglāk saprast citus, kad viņi sarunājas savā starpā.

Mentori mūs ļoti atbalstīja un palīdzēja. Pateicoties viņiem, mūsu laiks Vācijā bija ļoti  aizraujošs. Ceļojumi pa Vāciju, ballītes, konkursi un pasākumi – tas viss mums bija, pateicoties jaukajiem mentoriem. Viss bija lieliski, tikai žēl, ka  laiks paskrēja tik ļoti ātri, ka nepamanījām to, ka drīz jau ir sesija, un tad jau arī – atvadas.

Pēdējo studiju mēnesi Vācijā mēs centāmies pavadīt maksimāli forši, darot visu kopā. Smiekli, joki, asaras acīs, mīlestība, draudzība, atbalsts – šie vārdi raksturo, kādas attiecības valdīja mūsu Erasmus+ ģimenē. Pēdējās 3 – 4 dienas Vācijā bija pašas skumjākās. Katru dienu kāda grupa draugu brauca prom, un atvadas nebija tās patīkamākās. Viens otram devām zvērestu, ka kādu dienu mēs satiksimies atkal, un, atstājot savus kontaktus, devāmies katrs pa savu ceļu.

Erasmus+ ir iespēja iegūt jaunus draugus, iepazīt jaunas un nezināmas kultūras, lieliski pavadīt kādu savas dzīves posmu un mainīt dzīves uztveri. Ne velti visi saka, ka pastāv t.s.  Erasmus šoks, jo, atbraucot mājās, es nesapratu, kur atrodos. Biju pieradis pie dzīves Vācijā, ka Latvija man likās sveša, bet ar laiku viss atgriezās savās ierastajās sliedēs. Tagad es ļoti novērtēju to, ko esmu ieguvis. Pateicos visiem, kuri man deva šo iespēju, un iesaku ikvienam mūsu akadēmijas studentam izmantot Erasmus+ sniegtās iespējas kaut vienu reizi, jo tā ir ļoti vērtīga pieredze, kas ir zelta vērtībā.

Guntis Kairovs, RTA studentsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.