Absolventa veiksmes stāsts: Daina Strode

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”; otrā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu „Latviešu valodas un literatūras skolotājs”; akadēmiskā maģistra studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā, kur māca 1. – 3. kursu audzēkņiem latviešu valodu un literatūru.

Filologos guvu pirmās iemaņas un izpratni, ka valoda ir daudz dziļāka, nekā šķiet, un ka literatūra atklāj tik daudzas mūsu dzīves šķautnes. Tikai filologa spēkos ir šīs šķautnes pamanīt un atklāt citiem.

Studējot RA, kā vienu no prioritātēm izmantoju studijas ārzemēs ERASMUS programmas ietvaros. Savu redzesloku paplašināju, studējot vienā no Polijas skaistākajām pilsētām – Wroclavā. Joprojām fascinē poļu valoda, kuras pamatus apguvu Wroclavā.

Kursā bijām vairākas meitenes, kuras prasmīgi tika galā ar studiju programmu, tāpēc nolēmām apgūt kopā arī nākamo studiju programmu „Latviešu valodas un literatūras skolotājs”. Paralēli paspējām ielēkt arī maģistra studiju programmā „Filoloģija”. Divi zaķi ar vienu šāvienu! Daudzi brīnījās, vai tas ir realizējams. Rezultātā esmu kļuvusi gan par skolotāju, gan ieguvusi maģistra diplomu filoloģijā.

Protams, šāda veida studijas varēja apvienot, pateicoties iespējai studēt nepilna laika programmā „Latviešu valodas un literatūras skolotājs”. Milzīgu ieguldījumu manā izaugtspējā deva RA mācībspēki, kuri savā mācāmajā priekšmetā ir profesionāļi un spēj studentos radīt ne vien interesi, bet arī vēlmi pašiem darboties. Tā kā studēju pilna laika maģistra studiju programmā, tad vēlreiz izmantoju iespēju studēt ārzemēs – šoreiz Lietuvas pilsētā Kauņā. Guvu plašas zināšanas baltu filoloģijā, ielauzījos leišu valodā. Rezultātā tika iegūts dubultdiploms – gan RA maģistra diploms „Filoloģijā”, gan Kauņas Vītauta Dižā Universitātes maģistra diploms. Jāpiebilst, ka bijām vienas no pirmajām, kuras realizēja iespēju iegūt dubultdiplomu.

Pašlaik strādāju savā profesijā. Svarīgas ir zināšanas arī audzināšanas darbā, kas tiek iegūtas studiju procesa laikā un tiek izmantotas darbā. Saprotu, ka bez filoloģijas stiprā pamata manas latviešu valodas un literatūras pedagoga prasmes nebūtu tik stipras.

Studijas RA paliks atmiņā kā viens no vērtīgākajiem un patīkamākajiem dzīves brīžiem, ko iesaku izvēlēties arī citiem studētgribētājiem! RA ir konkurētspējīga skola, kas vidusskolēnos spēj atklāt personību, tā ir arī iespēja studēt ārzemēs, paplašināt savu redzesloku. Tikai katrs pats ir noteicējs, vai izvēlētais studiju periods kļūs par viņa veiksmes stāstu...

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.