Absolventa veiksmes stāsts: Agita Ceruka

Absolvējusi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Finanses”
Strādā: par AS „Latvijas valsts meži” Pļaviņu kokaudzētavas vadītāju

Esmu dzimusi un augusi Madonas novada Ļaudonas pagastā. Rēzeknes Augstskolu absolvēju pirms 7 gadiem. Atceroties savus studiju gadus, esmu pateicīga docētajai Intai Kotānei, kura bija arī mana kvalifikācijas un prakses darba vadītāja, par viņas striktajām prasībām, kas bija jāievēro un kas vēlāk noderēja dzīvē. Viņa man pieprasīja pareizi noformēt darbus, un es pie tā ļoti daudz piestrādāju. Tagad, redzot, kā cilvēks noformē e-pasta vēstuli, spriežu, kāda ir viņa attieksme pret citiem.

Kad mēs mācāmies, mēs nekad nevaram zināt, kas konkrēti mums noderēs turpmāk, jo tagad dzīve iet tik strauji uz priekšu un viss ātri mainās, ka nevari aptvert, ko tev vajadzēs. Šobrīd esi vienā darbā, bet pēc brīža jau nākas strādāt pilnīgi ko citu un apgūt ko jaunu. Cilvēkam nemitīgi ir jāpilnveidojas un, lai viņš būtu pilnvērtīgs katrā savā amatā, ir jātiecas pēc zināšanām, kuras pietrūkst viņa pagātnē, un jāmeklē tās savā nākotnē, jo tikai tā var iet uz priekšu.

Jebkurai mūsu ikdienas situācijai pamatā ir ekonomika – gan mūsu ģimenes budžetā, gan mūsu valstī, gan mūsu uzņēmumā bez ekonomiskās izpratnes šobrīd ir grūti dzīvot un grūti arī saplānot savu un savas ģimenes budžetu.

Apgūstot ekonomiskās zināšanas, cilvēks var strādāt arī vairākās tautsaimniecības nozarēs. Šobrīd es nestrādāju par grāmatvedi, nestrādāju par finansistu, bet esmu kokaudzētavas vadītāja, taču šajā darbā man noder visas kādreiz iegūtās zināšanas Rēzeknes Augstskolā, jo man ir jāsastāda kokaudzētavas budžets, tas ir saprātīgi jāplāno, kā izlietot, tāpat arī algu aprēķināšana ir uz maniem pleciem – līdz ar to visas manas ekonomikas jomā gūtās zināšanas man noder.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.