Absolventa veiksmes stāsts: Ineta Bogatā

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Sociālais pedagogs”; otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Reliģijas pedagoģija”.
Strādā: Daugavpils 12. vidusskolā par sociālo pedagogu.

Studējot sociālo pedagoģiju, nepārtraukti tika akcentēta nepieciešamība nostiprināt un apgūt prasmi sadarboties, strādāt komandā, izprast problēmas cēloņus, lai nonāktu līdz veiksmīgam risinājumam. Lielā mērā tika akcentēta ģimenes loma personības veidošanās procesā – lekciju cikls par ģimenes, bērnu un vecumposmu psiholoģiju, sociālajām garantijām. Nodarbības tika balstītas praktisku zināšanu un prasmju apguvei, risinot konkrētas situācijas lomu spēlēs, analizējot praktiskus piemērus. Rēzeknes Augstskolā iegūtās akadēmiskās zināšanās un dzīves prasmes bija pamats, uz kura veidot un balstīt pedagoģisko darbu skolā.

Savu darbu raksturotu ar Emīlijas Dikinsones vārdiem: „Ja varu atvieglot dzīves ciešanas vai remdēt kāda sāpes, vai palīdzēt kritušam putnam atkal tikt atpakaļ ligzdā, tad mūžs mans nav bijis velts.”

Esmu priecīga un lepna, ka apguvu studiju programmas tieši Rēzeknes Augstskolā. Kā apliecinājumu tam varu minēt to, ka šo augstskolu esmu izvēlējusies divreiz un arī nākotnē plānoju tur iegūt maģistra grādu.

Lekcijas, dažādas nodarbības vada zinoši, pieredzējuši, gudri un prasīgi speciālisti, kuri savu attieksmi pret studentiem pauž ne vien ar profesionālajām zināšanām, bet arī ar vienkārši cilvēcisko, radot vēlmi tur atgriezties.

Sociālajā pedagoģijā bieži nākas saskarties ar negācijām, pārmetumiem, neiecietību, dusmām, sāpēm un pat naidu, tādēļ: pirms kādu nosodi, paņem tā cilvēka apavus un noej to ceļu, ko viņš. Pagaršo asaras, izjūti sāpes, paklūpi aiz katra akmens, ko viņš ir klupis, un tikai tad saki, ka zini, kā ir pareizi dzīvot. Lai jaunajiem pedagogiem pietiek iecietības, pacietības, prasmes ieklausīties, saklausīt un saprast!!!

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.