Absolventa veiksmes stāsts: Zita Kanberga

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Jurists”.
Strādā: Satiksmes ministrijas Sakaru departamentā par Sakaru nozares attīstības nodaļas vecāko referenti.

Savu izvēli par labu RA un studiju programmai neesmu nožēlojusi nevienu dienu. Mums bija kompetenti pasniedzēji, kuri studentus ne tikai ieveda izvēlētās profesijas zināšanu līkločos, bet arī atklāja jurista darba praktisko pusi, atgādinot, ka juristam savs vārds jāspodrina pašam. Ja studiju laikā šie viedie cilvēki un viņu vārdi paslīdēja garām sesiju un augstskolas pasākumu virpulī, tad profesionālās darbības ietvaros studiju gados dzirdētās atziņas pa vienai vien atgriežas jau citā kvalitātē.

Jau no 1.kursa iesaistījos studējošo pašpārvaldes darbībā savā fakultātē un vēlāk arī pārstāvēju fakultātes intereses RA Studējošo padomē. Radošas darbības paralēli studiju procesam paplašināja manu draugu un paziņu loku, attīstīja sadarbības prasmes un padarīja manu studentes dzīvi krāšņāku.

Jau pirmajos gados saskatīju savas karjeras attīstību valsts pārvaldē. Vēlākajos gados šai jomai pievienojās arī interese par starptautiskajām tiesībām, tāpēc nolēmu riskēt un būt viena no 2 pirmajiem RA ERASMUS studentiem – juristiem, vienu semestri studējot starptautisko un Eiropas Savienības tiesību priekšmetus Vroclavas universitātē Polijā. Jāsaka, ka mana intuīcija mani nepievīla un tieši ārvalstu pieredze bija viens no faktoriem, kāpēc pēc augstskolas absolvēšanas tiku pieņemta darbā Satiksmes ministrijas Sakaru departamentā, kur strādāju joprojām.

Mana augstskola viennozīmīgi ir Rēzeknes Augstskola, kur var iemācīties skatīties uz dzīvi plašāk, nepazūdot gaiteņu labirintos un nezināmu cilvēku pūlī. Manā augstskolā ir vēlme atgriezties, lai sajustu tās īpašo atmosfēru un satiktu cilvēkus, kuru personības ir ietekmējušas tevi pašu.

Manā augstskolā ir vērts studēt, jo tā kļūst par daļu no tevis un tu kļūsti par daļu no tās...

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.