Absolventa veiksmes stāsts: Sintija Lesniece

Absolvējusi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātne”.
Strādā: Rugāju novada domē par juriskonsulti.

Pēc RA bakalaura grāda iegūšanas „Tiesību zinātnē” es iestājos darbā savā specialitātē Rugāju novada domē un uzsāku profesionālo karjeru kā juriskonsulte. Man bija jāpierāda gan novada domei, gan arī pašai sev, uz ko esmu spējīga. Teorētiskās zināšanas varēju izmantot reālā darbībā un vienlaicīgi mācīties no reāliem dzīves piemēriem. Man noticēja, un šajā brīdī sākās mana profesionālā izaugsme.

Studijas ir skaists un lielākoties bezrūpīgs laiks, kad galva jālauza tikai pirms kārtējiem pārbaudījumiem. Pirmos divarpus studiju gadus uzturējos kopmītnēs un varu teikt, ka koju dzīve ir interesanta.Kopmītnes ir laba dzīves skola, jo jāiemācās ne tikai gatavot ēst, bet arī sadzīvot ar istabas biedriem un kaimiņiem.

Papildu aktivitātes bija RA organizētās „Juristu dienas”. Tā bija lieliska iespēja praktiski iepazīt tiesību aizsardzības iestāžu struktūru un darbības principus, tikties un komunicēt ar šo iestāžu vadošajiem darbiniekiem, kā arī savlaicīgi izvēlēties potenciālo prakses vietu. Juristu dienas ir lieliska iespēja iegūt jaunus draugus, paplašināt savu redzesloku studiju ziņā.

Neviens nevar skaidri pateikt, kurp mūs aizvedīs dzīves līkloči, bet šodien un tagad ir patiess prieks un gandarījums darīt darbu, kas patīk un iedvesmo, kā arī turpināt iegūt arvien jaunas zināšanas savā profesijā, pašizglītoties.

Vēlos pateikties manai Tiesību zinātņu katedrai, jo īpaši pasniedzējiem, kuri ar savām zināšanām un pieredzi motivē studentus apgūt arvien jaunas lietas, noticēt sev un saviem spēkiem un tiekties pēc virsotnēm.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.